ImroPoprocky

Zdravím návštěvníky mých stránek.

Moje jméno je Imrich Poprocký. Jsem původem ze Slovenska a pocházím z malé vesničky Poproč, která se nachází v okresu Košice. Od roku 2001 žiji a pracuji v jižních Čechách. Momentálně bydlím v malém městečku Mirotice, okres Písek. Do České republiky jsem přišel před devíti lety. Do Mirotic jsem se přistehoval v roce 2007, kde žiji s manželkou a dvěma dcerkami.

Doma mám skromně, ale účelně zařízenou dílnu, ve které vznikají moje práce a kde tvořím. Jako každý spávný nožíř dělám veškerou výrobu nože sám. Od kování, přes výbrus až po finální úpravu, včetně rukojetí a šití pouzdra na nůž. Některé své nože kalím sám, část zasílám do kalíren. Na čepele používám různé typy ocelí např. N690, N695, 14260, 19312, 19191, AK5, D2, RWL 34, ELMAX a damašek, který zatím kupuji, ale již se zdokonaluji na svém vlastním damašku.

Na rukojeti používám paroží, kosti, rohovinu domácí a exotické dřevo. Některé nože nýtuji,  jiné upevňuji na trn, zalepím epoxidem, následně stáhnu matkou a dám záslepku. Podle Vašeho návrhu vyrobím nůž dle Vašich představ a požadavků. Konzultace ohledně Vámi zvolených materiálu, tvarů a konečného vzhledu nože je samozřejmostí. Dodáni nože je obvykle 4 týdny.

S pozdravem, Imro Poprocký

Můžete mně kontaktovat telefonicky na čísle +420 604 481 257,  pomocí kontaktního formuláře

na konci tohoto textu a nebo správou na facebooku. (https://www.facebook.com/NozeImro)